خانه / دسته‌بندی نشده / ورق آلومینیوم کامپوزیت چیست و چه ویژگی هایی دارد

ورق آلومینیوم کامپوزیت چیست و چه ویژگی هایی دارد

ورق آلومینیوم کامپوزیت چیست و چگونه ساخته می شود؟ ورق های کامپوزیت چه ویژگی هایی دارند؟ استاندارد استفاده ورق کامپوزیت در ایران چگونه است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا ورق های آلومینیوم کامپوزیت را همراه با ویژگی های آنها به شما معرفی نماییم.

ورق کامپوزیت آلومینیوم به متریالی ساخته شده از ترکیب مواد پلی اتیلنی همراه با لایه های بسیار نازک آلومینیومی گفته می شود. این با ساختار هسته میانی پلی اتیلن و لایه های دربرگیرنده آلومینیوم ساخته می شوند.

این متریال با توجه به نوع ساختاری که دارد، توانسته است توجه صنایع متختلف همچون صنعت نمای ساختمان و صنعت تابلو سازی را به خود جلب نماید. صنعت نمای ساختمان بیشترین استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت دارد.

ویژگی های ورق کامپوزیت چیست؟

مشخصات ورق کامپوزیت، مزیت های بسیار زیادی برای سازه های ساختمانی بوجود آورده است و توانسته است تا استاندارد های ساختمان سازی را به اندازه ممکن ارتقا بخشد. برخی از ویژگی های که سبب شده است تا کامپوزیت پانل های آلومینیومی امروزه در سازه های ساختمانی بعنوان نمای ساختمان مورد است قرار گیرد، به شرح زیر می باشند.

  • وزن سبک ورق کامپوزیت:

متریال ورق کامپوزیت با توجه به وزن بسیار سبکی که نسبت به دیگر متریال های سنتی دارند، سبب شده است تا استاندارد سازه های ساختمانی را افزایش داده و مورد توجه مهندسین صنعت ساختمان قرار گیرد.

  • قیمت مناسب:

قیمت مناسب این متریال سبب شده است تا شهروندان از آنها در نمای ساختمان های مسکونی و ساختمان های تجاری خود استفاده نمایند.

  • گارانتی محصول:

محصولات ورق کامپوزیت که توسط کارخانجات در ایران تولید می شوند از گارانتی های معتبر بلند مدت برخوردار می باشند.

  • قابلیت ترمیم و تعویض:

ورق کامپوزیت با توجه به اینکه بصورت شیت های مجزا نصب می شوند، در صورت مشکل و آسیب دیدگی، می توان هر کدام از آنها را ترمیم و تعویض نمود.

  • استحکام بالا:

جنس بیرونی و دربرگیرنده این متریال، از آلومینیوم می باشند و بسیار محکم هستند که در سازه های ساختمانی بهترین کارایی خود را نشان داده اند.

  • مقاومت در برابر انواع خوردگی:

خوردگی های محیطی بر روی متریال های ورق کامپوزیت اثری نداشته و ورق های آلومینیوم کامپوزیت در برابر انواع خوردگی های محیطی و اشعه نور آفتاب مقاومت دارند.

سایز استاندارد ورق کامپوزیت

ورق های آلومینیوم کامپوزیت در ایران طبق استاندارد خاصی تولید می شوند. در زیر استاندارد ضخامت، ابعاد و متراژ هر ورق بیان می شود.

  • ابعاد هر ورق: ۴ متر مربع
  • سایز هر ورق: (۱٫۲۵ * ۳٫۲۰) متر
  • ضخامت هر ورق: ۴ میلی متر

مراکز فروش ورق کامپوزیت در ایران

مرکز فروش ورق کامپوزیت در ایران، استان تهران می باشند که محصولات متنوعی از کارخانجات تولید کننده به نمایندگی های رسمی انحصاری در این شهرستان توزیع می شود. در این مقاله لینک یکی از سایت های فروشنده معتبر ورق کامپوزیت در ایران معرفی می گردد که در صورت نیاز هر کدام از طرح ها و رنگ های کامپوزیت نمای ساختمان می توانید از قیمت های این مرجع استعلام حاصل نمایید.

وب سایت: http://namabond.ir

شماره های تماس:

۰۹۱۲۸۴۴۱۱۵۶

۰۲۱۴۴۲۳۷۰۷۷

استعلام قیمت: مشاهده لیست قیمت ورق کامپوزیت در نما باند

 

پاسخ دهید